Wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu

25 października 2006 r. w jedlickim Gminnym Ośrodku Kultury została otwarta wystawa płatnerstwa i rzeźb Stanisława Stopkowicza. Oglądać mogliśmy szable, miecze, pałasze, karabele, miecze samurajskie, repliki broni czarnoprochowej a także rzeźby i obrazy.
Do tej pory niewielu z nas potrafiło odróżnić miecz od szabli, a pistolety na proch znaliśmy jedynie z filmów o Janosiku. Pan Stopkowicz w bardzo ciekawy sposób opowiedział o różnicach pomiędzy białą bronią, o jej historii i o tym dlaczego zajmuje się tym niecodziennym zajęciem. O swojej pasji może rozmawiać godzinami, z chęcią i bez znudzenia odpowiadał na niekończące się pytania.
Burmistrz Gminy Zbigniew Sanocki dziękując Panu Stopkowiczowi za udostępnienie eksponatów na wystawę oraz za to, że dzięki jego pasji możemy promować naszą gminę na takich imprezach jak II Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, powiedział, że można go zaliczyć do osób "pozytywnie zakręconych" w naszej gminie. Pana Stopkowicza poznałem niedawno, pasjonuje mnie to, co On robi. Jego dzieła były wstawione w Jaśle i cieszyły się ogromną popularnością. Nasze stoisko było wręcz oblegane. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać Pana dzieła na wielu wystawach - powiedział Burmistrz.


(5kB) (5kB)
(5kB) (5kB)
(5kB) (5kB)
(5kB) (5kB)
(5kB) (5kB)
(5kB) (5kB)